اوراق قضایی چیست ؟

در ابتدا باید تعریفی از اوراق قضایی بیان کنیم ، اوراق قضایی به خواسته ها و دفاعیات  شاکی یا خواهان یا متشاکی یا خوانده که  به صورت مکتوب به مراجع قضایی تقدیم می شود گفته می شود که در یک تقسیم بندی به شکواییه و دادخواست و لایحه دفاعیه و اظهارنامه تقسیم می شود.

اگر به مراجع قضایی مراجعه کرده باشد قطعا در قبال شکایت و خواسته یا دفاع شما در پرونده به شما گفته شده که هر خواسته یا دفاعیه ای دارید را در قالب  لایحه ای تنظیم نمایید شاید در وهله اول تنظیم این اوراق را ساده بنگارید ولی در اکثریت قریب به اتفاق نگارش این اوراق نیازمند مهارت و تخصص می باشد چه بسا تنظیم این اوراق بدون آگاهی و تخصص باعث شکست و عدم توفیق در پرونده قضایی می شود.

در چه مواردی برای تنظیم اوراق قضایی به وکیل نیازمندیم؟

تنظیم شکایت و دادخواست حقوقی و لایحه دفاعیه و اظهارنامه علاوه بر دانش حقوقی بالا  نیازمند مهارت و تخصص در موضوع مربوطه

 می باشد واژه به واژه این اوراق دارای بار حقوقی می باشد ، اشتباه و سهو قلم در یک عبارت ممکن است منجر به شکست در پرونده علیرغم اینکه ذی الحق بودن گردد.

لذا توصیه می شود در تنظیم این اوراق از وکلای متخصص مربوطه استفاده نمایید. گروه وکلای نادی با داشتن تیم قدرتمند و متخصص حقوقی از وکلا و کارشناسان حقوقی پس از بررسی پرونده در اسرع وقت اقدام به تنظیم این اوراق برای اشخاص می نماید.

از نظر مالی هم چنانچه اشخاص توانایی گرفتن وکیل را نداشته باشند می توانند با مراجعه به وکیل از خدمات تنظیم اوراق قضایی وی با هزینه ای کمتر استفاده نمایند چرا که در این حالت تنها هزینه تنظیم لایحه پرداخت می شود و نیاز به پرداخت حق الوکاله کامل نیست.

تنظیم انواع شکواییه:

تنظیم شکایت توسط گروه وکلای نادی در تمامی موضاعات کیفری از قبیل: کلاهبرداری-سرقت-اختلاس-روابط نامشروع-عدم پرداخت نفقه کیفری-جعل –استفاده از سند مجعول –تخریب- توهین-افترا-تهدید –حمل و نگهداری مشروب-مصرف مشروب-جرایم رانندگی- ضرب و جرح-مواد مخدر-قاچاق- چک کیفری –تحصیل مال از طریق نامشروع-خیانت در امانت و.... به صورت کاملا تخصصی صورت می گیرد.

تنظیم لایحه کیفری:

تنظیم لایحه دفاعیه با موضوعات جرایم فوق در اسرع وقت در نهایت دقت توسط گروه وکلای نادی صورت می پذیرد.

تنظیم دادخواست حقوقی:

به جرات می توان گفت حساس ترین و مهمترین مرحله ی یک پرونده حقوقی تنظیم و تهیه دادخواست می باشد چرا که در دادخواست باید به صورت کاملا واضح و منجز با ادبیاتی حقوقی نگارش شود که این امر نیازمند مهارت و دانش حقوقی می باشد که گروه وکلای نادی با هزینه ای معقول و مقرون به صرفه این خدمات را به مراجعه کنندگان محترم می دهند.

تنظیم لایحه حقوقی:

گاهی شما در مقام خوانده پرونده ای برای دفاع از حق و حقوق خود نیازمند این هستید که دفاعیات خود را در قالب لایحه ای نگارش نمایید برای تامین حقوق خود به هیچ وجه توصیه نمی شود که این لایحه را شخصا بنویسید چرا که ممکن است مواردی را ذکر نمایید یا از قلم بیندازید که باعث شکست شما گردد لذا در این مورد می توانید از خدمات تنظیم لوایح گروه وکلای نادی  با موضاعات مختلف از قبیل : دفاع در پرونده چک-سفته-الزام به سند رسمی ملک و خودرو –مطالبات-تحویل ملک و خودرو –مهریه-نفقه-حضانت-اعسار از محکوم به-تخلیه ملک استیجاری- سرقفلی – حق کسب و پیشه و.... استفاده نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن لایحه خود را دریافت نمایید.

تنظیم انواع اظهارنامه حقوقی:

اگر به صورت رسمی بخواهیم مطلبی را به اطلاع کسی برسانیم تا بعدا بتوانیم در دادگاه از آن استفاده نماییم باید در قالب یک نوشته که اظهار نامه نامیده می شود. مطالب و نکات را به عرض مخاطب مورد نظر برسانیم البته این امر باید از طریق قانونی و ابلاغ قوه قضاییه صورت پذیرد.اظهار نامه هم مانند سایر اوراق قضایی باید توسط وکلای متخصص تنظیم گردد و گرنه ممکن است نه تنها باعث پیروزی شخص نشود بلکه باعث شکست شود.چرا که ممکن است مطالبی اظهار شود که بار اثباتی آن بر عهده اظهارکننده قرار گیرد.

call-banner-2
 

سوالات متداول اوراق قضایی

1هزینه تنظیم لایحه چقدر می باشد؟
بستگی به موضوع پرونده دارد چون بعضی از لوایح تخصصی تر هستنند و وقت بیشتری می برند.
2چه زمانی طول می کشد که اوراق تنظیم شود؟
از زمان کسب اطلاعات توسط وکلا نهایت تا 12 ساعت بعد لایحه تنظیم خواهد شد.

2 دیدگاه ها

  1. همایون گفت:

    سلام آیا حتما باید حضوری برای گرفتن لایحه بیام دفتر؟

    • وکلای نادی گفت:

      سلام خیر نیازی نیست که حضوری تشریف بیاورید می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی لوایح خود را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *