وکیل خدمات به شرکت ها

با تحولات و رونق اقتصادی که از قرن پیش شروع شد ، شرکت های تجاری نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد داشتند چرا که شرکت ها محلی برای تجمیع سرمایه های افرادی بود که برای فعالیت تجاری به تنهایی نمی توانستند اقدام نمایند امروزه نیز شرکت ها به دلیل همین مزیت گسترش یافته اند اما تاسیس و ادامه فعالیت شرکت ها به آسانی میسر نیست چرا در این راه پیچیده  با مسائل اقتصادی  و حقوقی و مالیاتی زیادی سر کار دارند.

دلیل استفاده از وکلای دادگستری برای شرکت:

گسترش فعالیت شرکت ها و عدم آشنایی مدیران آن با مسائل حقوقی باعث شده است که گاها مشکلات بزرگی از جمله پرداخت خسارات سنگین و توقیف وثایق شرکت و اموال  و در نتیجه ورشکستگی شرکت را به دنبال داشته باشد.

طبق بررسی های انجام شده عمده مشکلات شرکت ها به زمان انعقاد قراردادها برمی گردد که به دلیل ناآگاهی، آثار زیان بار حقوقی بر شرکت وارد می شود چرا که در زمان انعقاد قرارداد از خدمات مشاوره ای متخصصین این امر که همان وکلا هستند استفاده نمی شود و با ساده انگاری امضای قرارداد لطمات بعضا غیر قابل جبرانی به شرکت وارد می شود لذا به مدیران شرکت ها توصیه می شود قبل از انعقاد قراردادها حتما با وکلای دادگستری در این زمینه مشورت نمایند.

قسمتی دیگر از مشکلات شرکت ها به مطالبات قراردادی و مطالبه خسارات و الزام به انجام تعهدات بر می گردد که باید آنرا مشکلات بعد از قرارداد بنامیم که گاها برای شرکت ها ایجاد می شود در این مورد نکات خیلی مهمی وجود دارد که چه بسا عدم رعایت آن از سوی مدیران شرکت چیزی جز شکست در پرونده ندارد از جمله محل و مرجع مطالبه ، تنظیم دادخواست و لوایح و نحوه صحیح مطالبه ، تعیین افرادی که باید طرف مقابل پرونده باشند و رعایت مواعد دادرسی و... .

طبیعتا آشنایی کامل  مدیران یک شرکت تجاری با این مسائل مورد توقع نیست اما این توقع از مدیران وجود دارد که با توجه یه اینکه امروزه در عصر تخصص به سر می بریم برای انجام این امور حتما از خدمات و تخصص وکلای دادگستری استفاده نمایند.

قوانین و آیین نامه های مالیاتی

اگر شرکت ها  از مشکلات مذکور صدر الذکر به سلامت عبور نمایند با مسئله مهمی به نام مالیات مواجه می شوند در این موضوع اگر اشراف لازم به قوانین و آیین نامه های مالیاتی وجود نداشته باشد بعضا مالیات و جرایم سنگینی باید توسط شرکت پرداخت شود در این زمینه نیز مدیران شرکت ها بدوا باید از مشاوره وکلای مالیاتی استفاده نمایند و در صورت عدم رفع مشکل حتما با اعطای وکالت به این وکلا درصدد کم کردن مالیات و جرایم طبق قوانین باشند.

اهمیت مشاور حقوقی برای شرکت ها:

به جرات می توان گفت کمتر شرکتی وجود دارد که نیاز به مشاور حقوقی نداشته باشد چرا که شرکت ها همواره برای پیشبرد فعالیت های خود قراردادهایی را به صورت داخلی با پرسنل خود و و به صورت خارجی با سایر شرکت ها یا ارگان های دولتی و اشخاص حقیقی منعقد می کنند که عدم رعایت یک سری موارد حقوقی و قانونی لطمات سنگینی به شرکت و موضوع آن وارد می نماید در حالی که شرکت بدوا می تواند از خدمات مشاوران حقوقی استفاده نمایند تا با این مشکلات مواجه نشوند. مشاوران حقوقی که دارای پروانه وکالت هستند با تسلطی که بر قوانین دارند می توانند با تدقیق در بند بند قراردادها همه مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود را پیشبینی نمایند و راه حل های رفع آن را نیز ارایه دهند.

لذا به مدیران شرکت  ها توصیه می شود قبل از انعقاد هر قراردادی از خدمات مشاوره ای گروه وکلای نادی استفاده نمایند در صورتی که امورشرکت اقتضا نماید مدیران شرکت ها می توانند از خدمات مشاوران به صورت ساعتی در محل شرکت استفاده نمایند.

نحوه درخواست وکیل یا مشاور حقوقی از گروه وکلای نادی:

شرکت ها با توجه به نیاز و میزان فعالیت های خود می توانند از خدمات مشاوره ای و وکالتی گروه وکلای نادی استفاده نمایند.

گاها شرکت ها به صورت موردی نیازمند مشاوره و وکیل هستند که در این حالت می توانند با ارتباط با گروه وکلای نادی درخواست مشاروه و اخذ وکیل بدهند. که در اسرع وقت وکیل یا مشاور حقوقی با شرکت تماس خواهد گرفت و در صورت اقتضا برای بررسی اسناد به محل شرکت مراجعه خواهد کرد.

اما بعضا شرکت ها به دلیل گستردگی فعالیت و تعداد زیاد پرسنل نیازمند یک مشاور یا وکیل دادگستری پاره وقت یا تمام وقت در محل شرکت می باشند در این حالت نیز با توجه به موضوع فعالیت شرکت، گروه وکلای نادی با انعقاد قرارداد به صورت ساعتی و روزانه و هفتگی و ماهانه یا سالانه آمادگی ارایه خدمات مشاوره ای و وکالتی در محل شرکت توسط وکلای متخصص  در رابطه با موضوع شرکت را دارد.

دادگاه های صالح برای دعاوی شرکت ها کجاست؟

شرکت ها هم مانند اشخاص حقیقی برای طرح دعوا چناچه مربوط به اموال منقول باشد باید محل اقامت خوانده را در نظر بگیرند اما اگر راجع به اموال غیرمنقولی مانند ملک یا آپاارتمانی اختلاف داشته باشند باید به دادگاه محل مال غیر منقول برای طرح دعوا مراجعه نمایند.

 

call-banner-2
 

خدمات گروه وکلای نادی برای شرکت ها

گروه وکلای نادی با بهره گیری از وکلای متخصص در زمینه های ذیل آمادگی همکاری با شرکت ها را دارد:

1-مشاوره در رابطه با تنظیم قرارداد

2-تنظیم اوراق قضایی از جمله شکواییه و دادخواست و لوایح دفاعیه

3-قبول وکالت شرکت با موضوعات مختلف در محاکم دادگستری

4-مشاوره و قبول وکالت در پرونده های مالیاتی شرکت

5-ارایه خدمات مشاوره ای در محل شرکت به صورت ساعتی و روزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *